Szétlopták a síneket Nógrádban: Bekeményített a MÁV (+fotó)

Súlyos lopás a MÁV vonalán: Nógrád megyében annyi sínlekötő eszközt loptak el, hogy az veszélyeztette a közlekedés biztonságát.

Nógrádszakál és Ipolytarnóc közötti vasúti vonalszakaszról ismeretlen tettesek a vasúti pálya tartozékából

több ezer különféle sínlekötő eszközt loptak el.

A MÁV feljelentést tett a lopás miatt.

Több ezer tartozékot loptak el

A MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatóságának tájékoztatása szerint március 14-én a Nógrádszakál és Ipolytarnóc közti vonalszakaszról ismeretlen tettesek eltulajdonítottak a vasúti pálya tartozékából különféle sínlekötő eszközöket.

Összesen 1568 darab vaslemezt, illetve 4691 darab sínrögzítő csavart loptak el.

Az előzetes becslés szerint a kár 700 ezer forint. A lopást a helyszínre érkező vasutas fedezte fel. Mivel a vonalon 2023. augusztus elsejétől buszokkal szállítják az utasokat, így a helyi vasúti személyszállítást nem érintette az eset.

„A MÁV feljelentést tett ismeretlen tettes, tettesek ellen, vasúti tárgyak, berendezések eltulajdonításának gyanúja miatt”

– közölte a MÁV Zrt. Kommunikációs Igazgatósága.

Sínlekötő eszköz lopás MÁV

Sínlekötő eszköz lopás MÁV
(Forrás: police.hu)

Elindult a nyomozás, szemtanúkat keresnek a rendőrök

Az eset olyan súlyos, hogy a közlekedés biztonságát veszélyeztette.

„A Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság eljárást folytat ismeretlen tettes ellen, aki 2025. február 12. és március 14. között a Litkét Ipolytarnóccal összekötő vasúti pályatestből – mintegy 2,5 km hosszan –

összesen 4691 darab, úgynevezett „H” csavart és a sínek talpfájából 1568 lemezalátétet kiszerelt és ellopott. Cselekményével a vasúti közlekedés biztonságát veszélyeztette, és olyan súlyosan megrongálta a sínpárt, hogy az a közlekedésre alkalmatlanná vált”

– írta a police.hu.

A rendőrség azt kérte, hogy ha valaki az eset körülményeiről információval rendelkezik, jelentkezzen a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság Közlekedésrendészeti Osztály Salgótarjáni Alosztályán (Salgótarján, Kossuth út 5.) személyesen. Bejelentést telefonon a 06-32-411-255-ös hívószámon, az ingyenesen hívható 06-80-810-107-es telefontanú zöldszámán, továbbá a 112-es központi segélyhívón tehetnek.

(nool.hu nyomán)

Kapcsolódó:

Idős nő fejére zuhant a leszakadt a lámpa az InterCityn

Fontos: Változnak az ingyenes utazás feltételei a MÁV-nál

Valódi Hírek