Azonnali több tízezer forintos nyugdíjkiegészítés, valamint a nyugdíjak felzárkóztatása Dobrev Klára követelése.
Dobrev Klára tisztességes nyugdíjemelést, a legalacsonyabb nyugdíjak felzárkóztatását és
azonnali, több tízezer forintos nyugdíjkiegészítést követelt a nyugdíjasoknak
csütörtökön közzétett Facebook-videójában.
A Fidesz ismét cserbenhagyta a nyugdíjasokat, Dobrev Klára nyugdíjkiegészítés beiktatását követeli
A Demokratikus Koalíció elnöke ezt arra reagálva mondta el, hogy a kormány nem fizeti ki júniusban a nyugdíjkorrekciót, sőt
nem is hajlandó szóba állni a nyugdíjasok szervezeteivel.
Mint mondta: ez a politika, amit a Fidesz-kormány folytat, még a jobboldali politikának is az egyik legszívtelenebb változata.
„Gyakorlatilag arra ítél milliókat, hogy egyik hónapról a másikra kuporgassanak, hogy döntsenek, gyümölcsöt vesznek vagy a gyógyszerüket váltják ki”
– fogalmazott a politikus. Hozzátette: a jobboldal úgy tekint a nyugdíjra, mintha az egy kegy lenne, a nyugdíjas pedig költség.
A bérekhez is fel kell zárkóztatni a nyugdíjakat a DK elnöke szerint
Dobrev Klára kijelentette: a tisztességesen végigdolgozott, végigadózott élet után jár a tisztességes nyugdíj, amiből nem túlélni, hanem tisztességgel megélni lehet – ez a baloldal alapállása.
Éppen ezért a DK egy azonnali, több tízezer forintos segítséget, tisztességes nyugdíjemelést és a legalacsonyabb nyugdíjak felzárkóztatását követeli. Emellett azt is, hogy
a nyugdíjak újra együtt növekedjenek a bérekkel
– fogalmazott Dobrev.
A videós bejelentést itt lehet megnézni:
(Dobrev Klára/Facebook)