A földhivatali ügyintézést könnyítette volna meg az EU-s támogatás, de Hadházy szerint elszabták a projektet.
Nagyon komoly támogatást, összesen 16 milliárd forintot kaptunk az Európai Uniótól arra, hogy létrehozzuk az elektronikus ingatlannyilvántartást, ami azonban
nem működik
– írta meg Hadházy Ákos független parlamenti képviselő.
Hadházy: Csak a reklámozására 276 millió jutott az EU-s támogatás összegéből
Hadházy Ákos Facebook-bejegyzését változtatás nélkül közöljük alább:
„Kifizettek rá 16 milliárd forint EU-s támogatást, papíron már tavaly március óta használni kellene, de gyakorlatilag SEMMI NEM MŰKÖDIK AZ »E-INGATLAN« nevű elektronikus ingatlan nyilvántartásból.
Pedig törvényt is hoztak róla, hogy eredetileg tavaly októbertől az ügyvédeknek már ezt kellene használnia a földhivatali ügyintézésnél.
Aztán egy törvénymódosítás idén januárra tolta ki a határidőt. De egyszerűen nem működik a dolog és senki sem tudja, hogy mikor lesz használható a rendszer.
Információim szerint a »Lechner Tudásközpont« által levezényelt projektet egyszerűen szétlopták és most gőzerővel próbálnak valamit összetákolni, de ebből valószínűleg nem lesz semmi.
A »rendszer« most annyit tud, hogy a tulajdoni lapokat a városok egy részében az új rendszerben lehet lekérni. Ez viszont nem nagy truváj, mert a tulajdoni lapokat eddig is le lehetett kérni a földhivatal honlapján…
A projekt hivatalos oldalán csak egy roll-up és néhány folyamatábra látható arról, hogy mit kellene tudnia a programnak.
Ez azért kínos, mert az EU felé 2024 márciusában kifizették és készre jelentették a KÖFOP-1.0.0-VEKOP-15-2016-00040 számú projektet úgy, hogy az nyilvánvalóan nem volt kész.
Félig kész projektre EU-s támogatást lehívni csalás
Nem kész projektre lehívni a pénzt a legnyilvánvalóbb csalás,
emiatt bejelentést teszek az Európai Csalásellenes Hivatalnál (OLAF). Ezen felül a kormánytól betekintést kértem a rendszer működésébe, de egyelőre nem kaptam választ, amin mondjuk nem csodálkozom.
Hogy hova ment ez az irgalmatlan sok pénz, nem teljesen világos, remélem, az OLAF majd kideríti. A közbeszerzési értesítőkből annyit tudunk, hogy a – rengeteg zsíros kormányzati megrendelést elnyerő –
TIGRA Kft. először nettó 5,89 milliárdért, majd egy szerződésmódosítás után (»többletfeladatok« miatt) 8,44 milliárdért vállalta a feladatot.
Rogán Antal haverja népszerűsíthette a nem működő projektet
Ezen kívül NYILVÁNOSSÁG BIZTOSÍTÁSÁRA is adtak nettó 276 milliót
(értik? a nem működő rendszer népszerűsítésére) Rogán azóta kegyvesztett haverjának, Csetényi cégének.
Hogy a többi pénz hová ment, nem tudni, de megpróbálok utánajárni.
Nem tudom, hogy ki az, aki nem érti ezek után, hogy miért nem jönnek az EU-s pénzek.
Azoknak, akik a fentieket meredeknek találják, néhány linket a kommentek közé fogok tenni.”
(Hadházy Ákos/Facebook)