Baj van: Újabb telepen jelenhetett meg a ragadós száj- és körömfájás

  1. Rápapordány telepéről küldik a vérmintákat a száj- és körömfájás-vírus kivizsgálására.

Újabb Győr-Moson-Sopron vármegyei állattartó telepen jelenhetett meg a ragadós száj- és körömfájás-vírus – írta meg az InfoRádió.

Rábapordány hatvan kilométerre fekszik az eddig száj- és körömfájás-vírus kapcsán érintett telepektől

Rábapordány polgármestere, Visy László elmondta, hogy

egy helyi tehenészetben a betegség tüneteit észlelték egy állaton.

A vérmintát Budapestre szállították, jelenleg vizsgálják.

Rábapordány legalább hatvan kilométerre fekszik a másik négy helyszín bármelyikétől,

ahol korábban megjelent a páros ujjú patásokat megtámadó betegség.

Egy állatnál észlelték a ragadós száj- és körömfájást

A polgármester a rádiónak azt mondta, hogy elrendelték az azonnali tesztelést. Az önkormányzat egyelőre nem kapott hivatalos értesítést, így még

azt sem tudja, hogy milyen korlátozások várhatnak a településre és az ott működő állattelepekre.

„Annyit tudok, hogy a zrt.-nél a szarvasmarhatelepet, illetve a sertéstelepet lezárták, de az önkormányzat egyelőre nem intézkedik, mert igazából nincs semmilyen tájékoztatás, hogy mi a feladatunk, hatáskörünk”

– fogalmazott Visy László.

A Rábapordányi Mezőgazdasági Zrt. megerősítette, hogy a vérmintát vizsgálják, az eredmények megérkezéséig pedig nem akarnak nyilatkozni.

Az agrárminiszter azt mondta, a járványnak vége

Nagy István agrárminiszter korábban azt közölte, hogy

a kormányzati kártalanítás segíteni fogja az állattartó telepek mielőbbi újraindítását.

Az állam átvállalja az ott dolgozók bérét az állami bérgarancia-alap terhére, a gazdaságok egyéves hitelmoratóriumot kapnak. Szerinte eddig sikerült megállítani a ragadós száj- és körömfájás terjedését, mivel egyelőre nem kaptak bejelentést újabb megbetegedésről.

Kapcsolódó:

Véget ért a száj- és körömfájás első csatája: Nagy István szerint a legrosszabb még ezután jöhet

Beadta a derekát a kormány: Bértámogatást kapnak a szarvasmarhatartó gazdálkodók

Valódi Hírek