Kiderült: A Miniszterelnökség titkárnője kezében robbant fel a kézigránát

Kiképzés közben történt az eset.

A Miniszterelnökségen dolgozik az a nő, aki mindkét kezét elvesztette múlt pénteken a Magyar Honvédség újdörögdi gyakorlóterén – tudta meg az RTL Híradó.

A tárca megerősítette az információt

Közölték azt is, hogy a minisztérium minden segítséget megad a mielőbbi felépülése érdekében. Hozzátették, hogy a vizsgálat folyamatban van, a honvédelmi programban pedig minden jelentkező önkéntesen vett részt.

A szörnyű balesetet követően a honvédség gyakorlóteréről

mentőhelikopter vitte a kormánytisztviselőt a Honvédkórházba, ahol életmentő műtéten esett át.

A csatorna információi szerint egy 29 éves titkárnő gyakorlatozott az éles kézigránáttal, amikor a baleset történt.

A fiatal nő mindkét kezét elvesztette

Beszámoltunk arról, hogy egy kormánytisztviselők számára tartott önkéntes kiképzésen

az egyik tisztviselőnő kezében felrobbant egy éles gránát az újdörögdi gyakorlótéren.

A szombati sajtótájékoztatón Somogyi Zoltán vezérőrnagy, a Honvéd Vezérkar törzsigazgatója elmondta: a fiatal nő egyik oldalon a csukló, a másik oldalon az alkar elvesztésével járó többszörös repeszsérülést szenvedett, valamint lágyrész- és arcsérülést.

Orbánék vezették be a kormánytisztviselők kiképzését

Az Orbán-kormány 2024 januárjában döntött úgy, hogy közigazgatási tisztviselők számára honvédelmi alapismereteket nyújtó képzést szervez, hogy közelebb vigye őket a honvédelem világához.

A képzés keretében a Honvédelmi Minisztérium (HM) és a Magyar Honvédség olyanok számára is megnyitotta a lehetőséget a honvédelem megismerésére, akik egyébként nem tudnának vállalni szerződéses katonai szolgálatot vagy nem tudnának jelentkezni tartalékosnak.

Hogy pontosan hányan jelentkeztek a programra, nem ismert. Az újdörögdi balesetet követően arra sem adott magyarázatot a minisztérium, hogy

hogyan kerülhetett éles kézigránát a fiatal tisztviselőnő kezébe.

(RTL Híradó / Facebook)

(Kiemelt képünk illusztráció)

Kapcsolódó:

Megszólalt a honvédelmi miniszter: Így van most a kormánytisztviselő, aki az újdörögdi balesetben mindkét kezét elvesztette

Éles gránát robbant fel: Mindkét kezét elvesztette egy kormánytisztviselő Újdörögön

RENDKÍVÜLI: Életveszélyesen megsérült egy katona az újdörögdi gyakorlótéren

Valódi Hírek