Bepánikolt a kormány az elszabaduló élelmiszerárak miatt: Gulyás Gergely fontos bejelentést tett (+videó)

Gulyás Gergely a kormányinfó során több fontos bejelentést tett.

Gulyás Gergely a kormányinfó alkalmából bejelentette a legfontosabb friss döntéseket

Magyarországon hatalmas veszélyt jelent az infláció, különösen

az élelmiszerárak emelkedése miatt aggódik a kormány

– jelentette ki Gulyás Gergely a csütörtöki kormányinfón.

Ezért a kormány

egy bürokráciacsökkentő tervet készít a kiskereskedelmi cégeknek.

Ugyanakkor a miniszter ismét megfenyegette a boltokat: ha márciusban nem csökken az élelmiszerinfláció,

jöhetnek az ársapkák.

Gulyás Gergely bejelentette, hogy a Fidesz EP-képviselője, László András fog kiutazni a kormány nevében az Egyesült Államokba, hogy ott az USAID támogatások után nyomozzon.

Kapcsolódó: Lebukott a fideszes EP-képviselő: Furcsa dolgok derültek ki a vagyonnyilatkozatából

Jön az újabb Alaptörvény-módosító dömping

A Miniszterelnökség vezetője azt is bejelentette, hogy

az Alaptörvénybe fogják foglalni: az ember nő vagy férfi.

Emellett azt is belefoglalják majd az alkotmányba, hogy a helyi közösségeknek joguk van meghatározni, kivel akarnak együtt élni. Gulyás szerint erre azért van szükség, hogy megakadályozzák az elszabadult népességnövekedést néhány településen. Ez azért érdekes, mert a magyar kormány az ázsiai vendégmunkások tömeges becsalogatásán ügyködik.

Az Alaptörvénybe foglalnák a kábítószerek tilalmát is, erre is kineveztek egy kormánybiztost. Valamint hogy „a gyerekek testi, szellemi fejlődéséhez való joga minden más joggal szemben elsőbbséget élvez”. Utóbbival alighanem a Pride elleni kampányt akarják felépíteni.

Kérdésekre is válaszolt Gulyás Gergely

A miniszter nem tartja különösen veszélyesnek Magyarországra Donald Trump 25 százalékos vámját, amelyet az USA az uniós termékekre – elsősorban a gépjárművekre – vetne ki. Gulyás azt állítja, a kormánynak van pozitív forgatókönyve. Emellett Ursula von der Leyent hibáztatta a vámok kivetése miatt (sic!), mert szerinte az Európai Bizottság elnöke annyira súlytalan, hogy senki sem akar vele tárgyalni Washingtonban.

Kérdésre válaszolva Gulyás Gergely belengette a Pride betiltását is.

„Abban a köztéri formában, ami a Pride volt, az nem lesz”

– jelentette ki. A miniszter szerint a betiltás nem korlátozza a szólásszabadságot és gyülekezésszabadságot sem, bár utóbbiról elismerte, hogy jogos felvetés.

A miniszter nagyon bizakodó a tekintetben, hogy

a 2026-os választásokig összejöhet egy Trump–Orbán találkozó.

A kormány továbbra is fontolgatja, hogy kiléptesse Magyarországot a Nemzetköz Büntetőbíróságból. Gulyás szerint nincs értelme a tagságnak, ha a szervezet politikai szereplőként viselkedik.

Kérdésre válaszolva Gulyás Gergely azt is kijelentette, hogy

a főváros feladata elszállítani a veszélyes hulladékot Rákosrendezőről,

noha azt az állami MÁV és a kormány helyezte ott el. Néhány civil szemetelő is sitteket helyezett ott el az elmúlt évtizedekben, de az állam nem gondoskodott az elszállításukról.

A teljes kormányinfót itt lehet megtekinteni:

(Magyarország Kormánya/Facebook)

Valódi Hírek