Horror a magyar kórházakban: Lehullt a lepel Müller Cecíliáék sötét ügyeiről

Ha egy országban nem működnek a szakhatóságok, az a „banánköztársaság” egyik fontos kritériuma – jelezte Hadházy.

Müller Cecília közölte: nem tartják nyilván, milyen összegű büntetéseket szabtak ki a kórházakra

Hadházy Ákos arról számolt be vasárnap reggel a közösségi oldalán, hogy kérdésekkel fordult Müller Cecília országos tisztifőorvos felé, hogy válaszokat kapjon rá, hány alkalommal végeztek a kormányhivatalok a higiéniai szabályok betartását ellenőrző látogatásokat a kórházakban.

A politikus azt írta, kérdésének apropóját egy szekszárdi eset szolgáltatta, ahol a kórházat „kemény” 30 ezer forintra büntették, amiért – többek között – lejárt sterilitású tűket használtak és a női mosdóban is hiányzott a wc-ülőke.

Hadházy Ákos sokkoló bejegyzését alább közöljük:

„Megkérdeztem Müller Cecíliát, hogy miközben aratnak nálunk a kórházi fertőzések, hány alkalommal tettek a kormányhivatalok a higiéniai szabályok betartását ellenőrző látogatásokat a kórházakban.

A kérdésem apropóját az adta, hogy – ahogyan korábban beszámoltam róla –,

a szekszárdi kórházat KEMÉNY 30 EZER FORINTRA büntették,

mert ótvaros mocskos volt a padló, rozsdásak voltak az ágyak, beázott a plafon, felázottak a falak, lejárt sterilitású (!) tűket használtak és a női mosdóban hiányzott a wc-ülőke.

Nos, a szekszárdi eset után most ezek az egészen durva számok mutatják, mennyire nem működik a kórházak ellenőrzése (sem).

Átlagosan országosan havi 20-40, azaz megyénként 2-4 vizsgálatot végeztek el, ami fájdalmasan kevés, ha tudjuk, hogy ez nem ennyi kórház, hanem ennyi osztály ellenőrzését jelenti.

Ami még durvább az az, hogy még papíron is alig-alig ellenőrizték, hogy a megállapított problémákat kijavították-e az intézmények.

Összesen 97 esetben hoztak »hatósági döntést« (találtak problémát) , de csak 32 alkalommal mentek vissza ellenőrizni, hogy valóban volt-e változás.

Az első három hónapban pl. 32 büntetést szabtak, de csak négyszer mentek vissza kontrollra…

Arra pedig nem is voltak hajlandóak válaszolni, hogy ezekkel a »hatósági döntésekkel« mennyi büntetést szabtak ki, Müller Cecília azt írta, hogy ezt nem tartják nyilván… Mondjuk a szekszárdi kemény 30 ezer forintot elnézve ennek tényleg nem sok jelentősége van…

Ha egy országban nem működnek a szakhatóságok, az a »banánköztársaság« egyik fontos kritériuma.

Ha a tisztiorvosi szolgálat csak alibi munkát végez, annak meg

halálos következményei lesznek.

A szekszárdi tüdőgondozó horror sztorija itt: https://www.facebook.com/hadhazyakos/posts/1132152838273009

(Hadházy Ákos/Facebook)

Kapcsolódó:

Bejelentették: Előléptették Müller Cecíliát, ő fogja megmondani mindenkinek, hogy hányas a kabát

Megkongatták a vészharangot: A szakértő szerint halálos áldozatokat fog szedni a magyar egészségügy

Valódi Hírek