Elérte a végzet az Orbán-kormányt: Rogán után Mészáros Lőrinc, Tiborcz István és Orbán Győző a soros

Hullanak a fejek.

Rogán Antalt listázta az Egyesült Államok

Ugyan hat évbe telt, de elérte a végzet Rogán Antalt: mint ismert, az Egyesült Államok szankciós listára tette Orbán Viktor egyik legfontosabb kulcsemberét. A globális Magnitsky-törvény alapján elrendelt büntetőintézkedésekkel az emberi jogok megsértőire, valamint a súlyos korrupciós ügyekbe keveredő kormányzati tisztségviselőkre és társaikra sújtanak le.

Felkészül Mészáros Lőrinc, Tiborcz István és Orbán Győző

A hírklikk.hu beszámolójában felidézte, Rogán Antal volt az egyike azon nyolc személynek, akik szerepeltek a washingtoni Frontiers of Freedom Intézet alelnöke, Radványi Miklós által 2018-ban a Magnitsky-törvény alapján készített beadványban.

„Komoly esélyt látok arra, hogy a Biden-adminisztráció fennmaradó nem egészen két hetében az eredeti listánkon szereplő további személyek közül több ellen is megszületnek a szankciók,

elsősorban Mészáros Lőrincre és Tiborcz Istvánra gondolok”

– mondta a portálnak Radványi, megjegyezve: azt pedig naivitás lenne hinni, hogy Donald Trump megsemmisíti a Rogán ellen hozott szankciós döntést, amely több éves komoly nyomozati munka eredménye, amely munka még az első Trump-kormány idején indult el (!).

Óriási botrány tört ki, miután Rogán Antal felkerült az amerikai Pénzügyminisztérium Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalának (OFAC) szankciós listájára. Az erről szóló dokumentumban kiemelték: Rogán Antal a jelenlegi Orbán-kormány egyik kulcsfigurája, aki a Miniszterelnöki Kabinetiroda vezetőjeként több jelentős állami szervezet – a Nemzeti Kommunikációs Hivatal, a Digitális Kormányzati Ügynökség és a Magyar Turisztikai Ügynökség – irányítását is ellátja.

„Az Egyesült Államok nem hezitál!”

Rogán 1998 óta országgyűlési képviselő, és meghatározó szerepet játszik abban, hogy a magyar közbeszerzési és állami forrásokat a Fideszhez kötődő üzleti érdekcsoportok felé irányítsa. A közlemény szerint olyan korrupciós hálózatot alakított ki, amely lehetővé teszi stratégiai szektorok irányításának megszerzését, miközben

azok bevételeit saját magának és politikai szövetségeseinek juttatja.

Ezen listára felkerülő személyektől megtagadják a belépést az Egyesült Államok területére, elkobozzák minden, Amerikában lévő tulajdonukat, továbbá tilos bármely amerikai érdekeltségű pénzintézetnek kapcsolatot tartania velük. A törvény a korrupció vonatkozásában kiterjed

  • az állami vagyon illetéktelen használatára,
  • a magánvagyon kisajátítására személyes érdekből,
  • az állami szerződéseket érintő korrupt cselekedetre,
  • a természeti forrásokkal való visszaélésre és vesztegetésre – sorolták.

A listára magánszemélyek, szervezetek és cégek egyaránt felkerülhetnek, sőt, a jogszabályt azokra is vonatkoztatják, akik részt vesznek a korrupcióból származó pénzek kezelésében, eltüntetésében.

„Az Egyesült Államok pedig nem hezitál felelősségre vonni az olyan egyéneket, mint Rogán, akik a hivatali hatalmukat arra használják, hogy önmagukat és cimboráikat hazájuk és polgártársaik rovására jogtalanul gazdagítsák”

– fogalmazott Bradley T. Smith, illetékes amerikai pénzügyminiszter-helyettes.

Emlékeztettek, 2018-ban Radványi Miklós – magyar származású amerikai közíró, a konzervatív Ronald Reagan elveit követő Frontiers of Freedom Intézet alelnöke – hivatalosan benyújtott egy beadványt több magyar személy ellen. Még ugyanabban az évben megszületett a második beadvány is, ezúttal már Orbán Viktor és köre ellen, amelyet a Human Rights First jogvédő szervezet akkori igazgatója, Melissa Hooper jegyzett. Radványi később kiegészítést is fűzött az eredeti beadványhoz.

Ebben azt állította:

„Orbán Viktor, családtagjai, politikustársai és legszűkebb köre intézményesített összeesküvés keretében, szándékosan és nagy tételben elkövetett lopások, sikkasztások, csalások és fondorlatos korrupciós ügyletek felelősei azóta, hogy Orbán hatalomra került.”

Külön felhívta a figyelmet az újabb „vérlázító korrupciós ügyre” – a Microsoft-botrányra –, amelyben a korábbi beadványban megnevezett személyeken túl további magyar tisztviselők is érintettek voltak.

Kiderült: Trump sem menti meg Rogánt

A beadványok szankciókat kértek a magyar kormányfő, valamint további nyolc, a családjához és szűk köréhez tartozó politikustársa ellen korrupciós tevékenység, illetve az emberi jogok megsértése miatt. Az érintettek névsora és titulusaik a 2018. februári beadványban részletesen szerepeltek.

Íme a névsor:

  • Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke;
  • Lázár János, miniszterelnökséget vezető miniszter;
  • Rogán Antal, a miniszterelnök miniszteri rangú kabinetfőnöke;
  • Polt Péter, Magyarország legfőbb ügyésze;
  • Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke;
  • Orbán Győző, Orbán Viktor édesapja;
  • Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége;
  • Mészáros Lőrinc, Felcsút polgármestere;
  • Tiborcz István, Orbán Viktor veje.

„Nagyon tévednek Rogán, Szijjártó és a társaik, ha azt hiszik, hogy Trump első tevékenysége január 20-án majd az lesz a Fehér Házban, hogy megsemmisíti ezt a döntést”

– közölte Radványi arra a felvetésre, hogy Trump elnökégével vajon lekerülhet-e a szankciós listáról Rogán. Még Donald Trump új kormánya sem helyezheti hatályon kívül a Rogán elleni szankciót anélkül, hogy részletesen megindokolná, miért nem ért egyet az előző adminisztráció tényeken és alapos nyomozáson alapuló döntésével – hívta fel a figyelmet.

Radványi azt is elmondta, hogy Trump kormánya már csak azért sem fog foglalkozni Rogán Antal ügyével, mert az Egyesült Államok szempontjából ez egy teljességgel elhanyagolható kérdés.

„Ez nem egy olyan kaliberű ügy, ami bármit is jelentene az Egyesült Államok szempontjából”

– rögzítette.

Videó:

Kapcsolódó:

Kocsis Máté bohócot csinált magából: Furcsára sikerült a Pressman elleni üzenete

Gyurcsány: Ha Rogán korrupt, nemcsak neki, hanem az egész kormánynak mennie kell. Most!

David Pressman lerántotta az asztalterítéket: Van egy még rosszabb híre Rogánék számára

BREAKING: Büntetőlistára került Rogán Antal az Egyesült Államokban

Valódi Hírek