Oda vannak az ötletért.
Hollik István szerint „tipikus gyurcsányi módszer”, hogy az ellenzék a 2010 előtti postabezárásokat a mostani helyzethez hasonlítja, ugyanis ő úgy látja, hogy a kormány intézkedése nem érinti majd a szolgáltatás színvonalát és elérhetőségét – mondta mindezt a parlament csütörtöki plenáris ülésén.
Nem csak a KDNP méltatta Orbánék döntését, Barcza Attila, a Fidesz képviselője szerint a lakosság digitális érettségét fogja növelni a posták bezárása, valamint így legalább lesz indok a csomagautomatákra vonatkozó rendeleti szabályok megalkotására, hogy a szerkezetek egységesek legyenek.
A Demokratikus Koalíció vezérszónoka, Gréczy Zsolt hangsúlyozta, hogy amikor a Gyurcsány-kormány bezáratott néhány kispostát, a Fidesz rögtön a vidék tönkretételét hangoztatta, sőt tüntetésekkel is fenyegetőzött.
Jelenleg ennek a sokszorosát követik el Orbánék, a döntéssel pedig a kisebb települések egyik fő találkozási helyét teszik semmivé, ráadásul az újságvásárlás lehetőségének megszűnésével komoly hírforrásokat vágnak el a vidéki emberektől – hangsúlyozta Gréczy.
Hozzátette, hogy a bezárások után
1,6 hivatal jut majd 10 ezer lakosra,
ez pedig jóval kevesebb az Unió 2,91-es átlagánál.
A DK-frakció jelezte, hogy nem fogadja el a javaslatot.
Az MSZP is jelezte nemtetszését, Gurmai Zita, a párt vezérszónoka kiemelte, hogy a Magyar Postától az utóbbi időben rengeteg embert bocsátottak el. Kitért arra is, hogy
fejleszteni kellene a posta automatáit,
ugyanis a számuk nagyon kevés, miközben a nagyobb cégek sorra telepítik a kijelölt átvevőpontokat.
A Jobbik véleménye az, hogy
éppen bővítésre lenne szükség,
nem pedig bezárásokra. Z. Kárpát Dániel szerint a digitális fejlesztésre nem lehet hivatkozni, sőt a posta funkcióit ki lehetne egészíteni alapszintű banki, vagy egyéb szolgáltatásokkal.
(24.hu nyomán)