Ilyen korábban nem volt.
A K&H-csoport első negyedéves felmérése szerint,
a 19-29 éves fiatalok mindössze 49 százaléka rendelkezett pénzügyi tartalékkal.
Ezzel szemben a korábbi negyedévekben ez az arány akár a 60 százalékot is elérte.
A fiatalok pénzügyi helyzetét vizsgáló ifjúsági indexhez készült jelentés szerint a megtakarítással rendelkező fiatalok közel
38 százaléka mindössze 1 hónapra elegendő tartalékkal rendelkezik,
23 százalékuk 3 hónapra, 26 százalékuk maximum fél évre tudja finanszírozni az életét mindenféle bevétel nélkül – összegezte a helyzetet a pénzügyi intézmény.
A csökkenő megtakarításoknak oka lehet a mindennapi kiadások emelkedése, viszont felhívták a figyelmet arra, hogy akár már diákként is érdemes gondolkodni a megtakarításokon.
A felmérés február 13-a és 17-e között készült: az eredmény azt mutatja, hogy a 30 év alattiak
csupán 13 százaléka rendelkezik legalább 1 évre elég tartalékkal.
Eközben kevés jó hír érkezik a drágulásról: a húsvéti roham ugyan már elindult, viszont a szakértők már március elején figyelmeztettek arra, hogy jobb előre beszerezni a ünnepséghez szükséges alapanyagokat. Ezzel a vásárlók is tisztában voltak, nem érték őket váratlanul a magas árak.
Orbán Viktor korábban arról nyilatkozott, az infláció csökkentésével párhuzamosan vezetik ki a még létező ársapkákat az élelmiszereknél.
„Az árstopok hasznosak, segítenek az infláció csökkentésében, ugyanakkor – mivel ez egy mesterséges beavatkozás a kereskedelem normális folyamataiba –, mellékhatásai is vannak. Ezért az a jó, ha ezek az árstopok eltűnnek a rendszerből, és
visszatérünk a normális gazdasági helyzethez”
– fogalmazott a miniszterelnök.
(MTI)