Milyen betonozási munkákhoz ajánlott a szárazbeton?

A felgyorsult életmódban az időtényezőnek egyre nagyobb szerep jut, így születtek meg azok a technológiák, amelyeket ma mindenki alapvetőnek ismer, pedig nem is olyan rég még hírből sem ismertük. Azonnali megoldásokat akarunk, legyen szó az élet bármely területéről, így az építkezésekről is.

A szárazbetonokat is ez az igény hívta életre, ugyanis az építkezések, felújítások során is egyre fontosabbá vált a gyorsaság. Mit érdemes tudni a szárazbetonról? Hogyan és mire használhatjuk? Megtudhatod, ha velünk tartasz.

A beton jelentősége

A betont régóta használja építőanyagként az ember, ugyanis már az ókori Rómában részben ebből készültek az azóta is álló épületek. Alkalmazásának legszebb példája a római Pantheon, de a Colosseum falai is tudnának mesélni róla. Az összetétel hasonló maradt, a technológia viszont jelentősen változott, és már olyan megoldásokat is alkalmazhatunk, mint a Beton Booster szálerősített beton, amely a betonacél háló kiváltására született.

A hagyományos betonozás a beton szilárdulása miatt hosszadalmas művelet, amelyben a technológiai szüneteknek lényeges szerep jut a teherbírás és az állékonyság szempontjából. A szárazbeton tulajdonképpen a klasszikus változat instant formája, egy gyorsan és egyszerűen használható, előre bekevert anyag, amely kisebb betonozási munkák esetén effektív.

Hogyan használható a szárazbeton?

Kisebb munkálatokhoz házilag betont keverni kis mennyiségben nem egyszerű, azonban ma már megoldást jelentenek ilyen esetekre a gyárilag előkevert, homokból és cementből álló szárazbetonok. Ezekhez csak vizet kell adagolni a keverési arányokat figyelembe véve a gyártók előírásai szerint. Szárazbeton és szárazbeton között is vannak különbségek a vízfelvételt illetően.

A szárazbeton elkészítése a normál betonhoz hasonlóan történik, az összetevők alapos, kézi vagy gépi keverésével érhetjük el az ideális állagot, speciális keverőszerszámra nincs hozzá szükség. A bedolgozásra és a kötési időre ennél is ugyanaz vonatkozik: elkészülte után minél hamarabb be kell dolgozni, és 5 ℃ alatti hőmérsékleten nem lehet dolgozni vele. Nagy előnye, hogy gyorsan köt és gyorsan szárad.

A szárazbeton alkalmazási területei

A szárazbeton sokféle, a házban és a ház körüli olyan betonozási munkáknál használható, ahol a betonnak nincs statikai szerepe és nem kap jelentős terhelést. Járdák, gerendák, áthidalók, előregyártott elemek, lépcsők javítására kül- és beltéren egyaránt alkalmazható, ugyanis kötés után fagyálló. Hobbi betonnak is nevezik, mert betonbútorok, kisebb berendezési tárgyak készítésére is megfelelő.

A szárazbeton nagy előnye még, hogy állandó és biztos minőséget garantál, így a beton minősége biztosan nem vezet tipikus hibákhoz. A beton repedezése ellen betonacél helyett használhatsz statikai makroszálakat, amelyek bekeverése szintén egyszerűen elvégezhető házilagosan is.