FRISS: Egy szomszédos ország pedagógusai álltak ki a tiltakozó magyar tanárok mellett, hogy így támogassák őket

„Nem hagyhatják szó nélkül a magyarországi eseményeket” — írták.

2022. november 17-én, pont egy hete rendezték meg a komáromi székhelyű, többféle képzést tartó TANDEM nonprofit szervezet szakmai találkozóját:

„ezen a napon zajlott a 2019 óra minden évben megrendezett pedagógusoknak szóló élménykonferenciánk. Összegyűltünk, hogy töltődjünk szakmailag, és erőt merítsünk az egymással való találkozásból”

— olvasható a Napunk hírportál által is közölt bejegyzésben.

Mint írták, fontos érték számukra, hogy a munka, amit végeznek, mások számára is megerősítő legyen:

„több mint 70 pedagógus volt jelen ezen a napon, egy olyan civil szervezet otthonában, amely küldetésének tartja, hogy figyelemmel legyen a környezetében zajló társadalmi folyamatokra és reagáljon azokra a történésekre, ahol szükség van a civil kiállásra”.

Hangsúlyozták:

nem hagyhatják szó nélkül a magyarországi eseményeket,

amellett, hogy a tanárok hónapok óta sztrájkolnak az „emberileg és szakmailag egyaránt méltatlan körülményeik, alacsony munkabérük miatt és sem ők, sem a mellettük kiálló tömegek nem kapnak figyelmet, méltó választ, lehetőséget az egyenrangú párbeszédre”.

Hozzátették: fontosnak tartják, hogy ebben a helyzetben ők, az oktatásügy területén dolgozó civil szakemberek és pedagógusok szolidaritásukat fejezzék ki, és így „legalább szimbolikusan megmutassunk valamit abból az erőből, ami a mi találkozásunk mentén, ott és akkor létrejött”.

Az egymás megbecsülését garantáló párbeszéd kialakulása mellett azt kívánják, hogy a magyar iskolákba visszatérhessen a szellemi szabadság és a szeretetteljes együttműködés légköre, „a pedagógushivatás pedig egy megbecsült, tiszteletet érdemlő pálya lehessen, amelyben motivált, elkötelezett és kiegyensúlyozott felnőttek tanítanak minden diákot”.

„Több mint 70 pedagógus volt jelen ezen a napon, egy olyan civil szervezet „otthonában”, amely küldetésének tartja, hogy figyelemmel legyen a környezetében zajló társadalmi folyamatokra és reagáljon azokra a történésekre, ahol szükség van a civil kiállásra. Így úgy éreztük, nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy a szomszédos Magyarország pedagógusai hónapok óta sztrájkolnak az emberileg és szakmailag egyaránt méltatlan körülményeik, alacsony munkabérük miatt és sem ők, sem a mellettük kiálló tömegek nem kapnak figyelmet, méltó választ, lehetőséget az egyenrangú párbeszédre”

— írták bejegyzésükben.

„Fontosnak tartjuk, hogy ebben a helyzetben, mi, az oktatásügy területén tevékenykedő civil szakemberek és a jelen lévő pedagógusok szolidaritásukat fejezzük ki az irányukba és legalább szimbolikusan megmutassunk valamit abból az erőből, ami a mi találkozásunk mentén, ott és akkor létrejött.

Kívánjuk, hogy ez a méltatlan helyzet mielőbb forduljon át egy egymás megbecsülésére alapozó párbeszéddé és a magyar iskolákba visszatérhessen a szellemi szabadság és a szeretetteljes együttműködés légköre, a pedagógushivatás pedig egy megbecsült, tiszteletet érdemlő pálya lehessen, amelyben motivált, elkötelezett és kiegyensúlyozott felnőttek tanítanak minden diákot”

— hívták fel a figyelmet.

(TANDEM/Facebook)

Valódi Hírek