Azok, akik tisztában vannak azokkal az előnyökkel, amikkel egy okosotthon rendszer alkalmazása együtt jár, érthető módon szeretnének minél előbb belevágni a megvalósításba is. Ennek ideális menetéhez adunk tippeket!
A tervezés az első lépés
Ha az elhatározás már megvan, akkor jöhet a tervezés. Ehhez azonban ki kell választani az ideális rendszert is. A Nective Smarthome okosotthon rendszere ideális választás azok számára, akik kedvező árú és könnyen megvalósítható opcióban gondolkoznak.
A tervezés szempontjából érdemes a villamos tervekkel karöltve, egyúttal az okosotthon rendszert is beletervezni a projektbe. Egy új építésű ingatlan esetében, a Nective Smarthome-ot választva az épület bekerülési költségének a töredékéért megvalósíthatjuk ezt az extra elemet, amely révén a ház összes funkcióját, kezdve a hőmérséklet szabályozásától, a médián, a biztonságtechnikai elemeken, a nyílászárókon és árnyékolókon túl egészen a medencéig egy közös egységként kezelve, optimalizáltan és automatikusan szabályozhatjuk.
Ehhez természetesen szükségünk lesz arra, hogy alaposan megfontoljuk és előre elhatározzuk, mi mindent szeretnénk belevonni az okosotthon rendszerbe. Természetesen házfelújítás esetén is megvalósítható opció ebbe az irányba is fejleszteni az épületet.
Milyen előnyökkel jár együtt a tervezés?
Az új építésű ingatlanok esetében nem is kérdés, hogy meg kell valósulnia a villamos tervezésnek, de egy felújítás esetében is érdemes ráfordítani az energiát, hiszen rengeteg előnnyel jár. Ilyen például az, hogy ennek alapján előre meghatározhatók a költségek, amelyekkel számolnunk kell a kivitelezés során.
Azt sem érdemes elfelejteni, hogy a pontos, precíz tervekkel elkerülhetők a hibák, ráadásul a kivitelező is számonkérhetővé válik, amennyiben nem megfelelően végezte el a munkát.
Milyen elemek kerülhetnek bele az okosotthon rendszerébe?
A Nective Smarthome rendszerével számos fontos területet automatikusan kezelhetünk. Például szenzorok révén elérhető, hogy a lámpák ne világítsanak feleslegesen, s ne maradjanak égve olyankor, amikor az valójában csak pazarlás lenne. A kapuval, kaputelefonnal és biztonsági rendszerrel összekötött szisztémában az is automatikussá tehető, hogy a lakók távozásakor lekapcsoljon a fűtés vagy a konnektorok megszüntessék az áramszolgáltatást erre az időre.
Egy okosotthonban valóban minden úgy működik, ahogy az a legoptimálisabb és leginkább energiatakarékos, miközben rengeteg időt is spórol nekünk azáltal, hogy mindezt automatikusan képes kivitelezni. Így lesz egyszerre alkalmas arra, hogy védje a környezetet, de emellett a pénztárcánkra is pozitív hatással legyen, hiszen komoly mértékben csökkenti a havonta jelentkező, rezsivel kapcsolatos kiadásainkat.
Dugaljak, világítás, árnyékolás és redőnyök, nyílászárók és kapuk, fűtés és hűtés, média, medence és jakuzzi, szenzorok, riasztó, kamera, kaputelefon – mindezek a funkciók optimálisan fognak működni, ha okosotthon rendszerben működnek!