Nagy bajra figyelmeztet.
Az Egyenes Beszéd hétfői adásának a vendége volt Flesch Tamás, aki elmondta, a turizmus a váratlan helyzetek szempontjából az egyik legérzékenyebb iparág, és óriási baj van jelenleg a szakmában. „Azt gondoljuk, hogy
jóval komolyabb probléma van, mint a Covid idején„
— jelentette ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke.
Azt mondta, olyan szinten megemelkedtek az árak, amit már nem tudnak kitermelni a vállalkozók. Hozzátette, nagyon sokan nem engedhetik meg a jövőben, hogy szállodába menjenek.
A rezsiár-emelkedés kapcsán egy példát említett:
a jelenleg 10-12 milliós rezsiszámlák 100 millióra emelkednek.
Megjegyezte, bezárási hullámra számítanak, ugyanis
„nincs több elégetni való pénz„.
Flesch Tamás elmondta, a jelenlegi probléma „sokkal összetettebb„, mint a járvány idején.
Kijelentette, hogy nagyon nehéz helyzetet kell átvészelnie a vendéglátóiparnak. A vidéki szállodák nehezebb helyzetben lesznek a megélhetési válság idején, ugyanis a jómódú külföldi turisták miatt szerencsésebb helyzetben vannak a fővárosi hotelek.
Nem számít komoly segítségre a kormány részéről — szerinte nem ez a szektor lesz az első, amely támogatást kaphat a kormányzattól. Az egész turisztikai ágazatban 300-350 ezer ember dolgozik, és nem kizárható, hogy
a munkavállalók 25%-át el kell bocsátani.
Elmondta, próbáltak tárgyalni a kormányzattal, hogy adjanak segítséget, azonban nem jutottak dűlőre. Megemlítette, hogy a vendéglátósoknak piaci áron kell megvenniük a gázt, és akinek nincs szerződése, az nem fog kapni, ezért lehúzhatja a rolót.
Flesch Tamás interjúját itt lehet visszanézni:
(Egyenes Beszéd nyomán)