Készítsünk hordozható laptopállványt házilag!

A laptopok igen hasznos elektronikai eszközök, melyek legnagyobb előnye a könnyű hordozhatóságuk. Ergonómiailag azonban kifogásolhatóak, különösen akkor, ha nem áll rendelkezésünkre egy praktikus állvány, amellyel egy szintbe hozhatjuk szemünkkel.

Mi kell a projekthez?

Egy hordozható laptopállvánnyal igazán praktikus eszközt készíthetünk egy unalmas vasárnapi délutánon. Ehhez pedig szükségünk lesz néhány eszközre és szerszámra, amelyeket könnyen beszerezhetünk, és a velük való munka sem lesz megterhelő, még kezdő barkácsolók számára sem. A projektet akár 6000 Ft alatti költségvetésből is megvalósíthatjuk, és mindössze egy óra alatt végezhetünk vele, így egy olcsó és gyors műveletnek nézhetünk elébe.

Böngészd végig JOSZERSZAM.com weboldalán található kéziszerszámok kínálatát, és vásárolj meg minden szükséges eszközt a projekthez!

Elsősorban kelleni fog egy 1,27 cm-es fúrószár, egy csavarhúzó, egy nyomtató, egy lyukasztó és egy fűrész. Emellett be kell szereznünk 1,27 cm-es csaprudat és szintén ugyanekkora rétegelt lemezt. Az eszközigényből is látszik, milyen egyszerű dolgunk lesz az állvány elkészítése során.

Az első lépések

Legelőször a tartóelemek kivágásáról kell gondoskodnunk. Ehhez rögzítsük a munkafelületünkön a rétegelt lemezt és a festékszalagot. Ezután vágjuk ki, majd ragasszuk rá a lemezre a kinyomtatott mintát, majd rajzoljuk azt körbe, és jelöljük be a lyukasztóval, hova kerülnek majd a csaprúdnak fúrandó lyukak.

Következhet a lemez munkapadra való rögzítése, és a tartóelemek kivágása a fűrész használatával. Az igazán szoros részeket érdemes 0,3175 cm-es penge segítségével kivágni. Végül ismételjük meg az előző lépést a második tartóelem esetében is, majd vágjuk ideális hosszúságúra az 1,27 cm-es csaprudat.

Következhet a méretre csiszolás

A következő lépésen szabaduljunk meg a ragasztószalagoktól, és rögzítsük a tartóelemeket egymáshoz a munkafelületünkön, vagy ha rendelkezésre áll, egy satuban. Egy 60-as szemcséjű csiszolópapír segítségével menjünk át az összes fűrész által hagyott nyomon, majd a szemcseméretet akár 180-220-ig is növelhetjük. Alkalmazzuk a csiszolópapírt egy csaprúd rész köré tekerve, hogy még könnyebben hozzáférhessünk a szűk részekhez.

Utolsó lépésként pedig nincs más hátra, mint a lyukak kifúrása. Ehhez ismét a munkapadhoz kell rögzíteni a tartóelemeket, ám ebben az esetben helyezzünk el egy deszkát is alattuk. Az 1,27 cm-es fúrófej segítségével fúrjunk lyukat a tartóelemekbe, és az állvány készen is van! Természetesen, ha úgy látjuk, hogy itt-ott még szükséges egy kis csinosítás, igazítás, vagy akár adnánk egy különleges színt neki, bátran megtehetjük.

Látogass el a JOSZERSZAM.com honlapjára, ahol nagyszerű és hasznos kéziszerszámokat szerezhetsz be bármilyen otthoni barkács projektedhez!