Az államtitkár akkor válaszolt így, amikor főnökét a fővárosi beruházások leállításáról kérdezték.
Vadai Ágnes, írásbeli választ igénylő kérdést nyújtott be az építési és beruházási miniszternek arról, hogy mely budapesti beruházások megvalósítása áll le.
A Demokratikus Koalíció képviselője azt követően fordult Lázár Jánoshoz, hogy megszűnt a Nemzeti Közlekedési Központ, és az Építési és Beruházási Minisztérium vette át projektjeit, amelyekről korábban Vitézy Dávid azt mondta, 100 százalékos mögöttük a politikai támogatás. Lázár közölte, a válság és a háború miatt felülvizsgálják a teljes állami projekt-listát.
Vadai Ágnes ebből az okból kérdezte a minisztert arról, hogy
- Mely budapesti beruházások megvalósítása áll le?
- Mely budapesti beruházások nem fognak megvalósulni?
Csepreghy Nándor miniszterhelyettes válaszában úgy fogalmazott, a 2010 óta hivatalban lévő Orbán-kormánynak nincs szégyenkeznivalója a budapesti fejlesztések miatt,
ők tették azért a legtöbbet, hogy a fővárosra büszke lehessen minden magyar.
Tizenkét év alatt csaknem 2100 milliárd forint közpénzt költöttek el fővárosi beruházásokra. A miniszterhelyettes, a teljesség igénye nélkül, fel is sorolt néhány, már kész nagy beruházást (Ludovika Campus felújítása, Duna Aréna megépítése, a Zeneakadémia felújítása, Széll Kálmán tér újjáépítése, Puskás Stadion), azt írta,
2019 óta 117 kiemelt állami beruházást támogattak.
Csepreghy Nándor mindezekből arra a megállapításra jutott, hogy
Budapest tekintet nélkül arra, hogy kormánypárti vagy ellenzéki vezetés alatt állt, abszolút előnyét látta a kormány munkájának.
Az állította, „a főváros fényét adták vissza”, amikor öt év alatt kétszer is a fővárosba hozták a vizes világbajnokságot, a foci Eb meccseit, a Vadászati világkiállítást, az Eucharisztikus kongresszust, amelyen Ferenc pápa is részt vett. Jövőre jön az Atlétika Világbajnokság — fűzte hozzá.
„A fentiekre tekintettel biztosan állíthatom, hogy a nemzeti Kormány helyezte vissza Budapestet Európa és a világ térképére”
— hangoztatta.
A miniszterhelyettes azzal nyugtatta Vadai Ágnest, hogy az Orbán-kormány a budapesti beruházások tekintetében sem jár el másként, mint ahogy teszi ezt minden beruházásnál. A háborús helyzet miatt, minden beruházást áttekintenek, felülvizsgálnak, a költségvetés teherbírásától függően, a közérdeknek megfelelően, megvalósítanak — magyarázta a miniszterhelyettes.
(24.hu)