Mindannyian igyekszünk a legjobbat nyújtani gyermekünknek, különösen ha a táplálásáról van szó. Az alábbiakban a bébiételekről, és babáknak szánt élelmiszerekről adunk tippeket. Kitérünk arra is, hogy mire érdemes odafigyelni a táplálás során, és milyen bébiételeket érdemes választani.
Bébiételek útvesztőjében
A bébiételek csomagolásán feltüntetett információkat célszerű mindig elolvasni, itt ugyanis tájékozódhatunk az összetételéről, energiatartalmáról. A felhasználási ajánlás betartása éppúgy fontos, mint az előzetes informálódás. A vitaminokat is tartalmazó bébiételek az adott korcsoportnak megfelelő mennyiséget tartalmazzák.
Válasszunk bio minősítésű bébiételeket, melyeknél garantált, hogy az alapanyagok vegyszermentesek! Például a MamaVita babaélelmiszer kategóriájából beszerezhetünk bio babaételeket, babakekszeket is. Vegyesen, többféle kiszerelésű és ízvilágú termékből válogathatunk. Érdemes szétnézni a webáruházban.
Igyekezzünk már kiskorukban tudatosan beiktatni a semleges ízű termékeket is, hogy megkedveljék a kevésbé cukros élelmiszereket.
A babaételek hűtőben tárolandók, ugyanakkor felbontás után célszerű mielőbb felhasználni. Semmiképp se tároljuk napokig a már felnyitott élelmiszert!
Tudatos táplálás, egészségre törekvő nevelés
Már gyermekkorban fontos, hogy elkezdjük az egészségre nevelést, ebbe beletartozik a tudatos táplálás, amely bio babaételeket tartalmaz, később pedig a főzés során is betartandó néhány alapelv. Például a minél kevesebb só felhasználása, emellett a mértékletesen történő cukorfogyasztás is.
Kerüljük az édes üdítőket, válasszunk kifejezetten babák számára ajánlott bébivizet, emellett adhatunk a picinek gyümölcsleveket is. A babavizek rendkívül hasznosak egy-egy utazás alkalmával, így könnyen megoldható a tápszerek és bébipépek elkészítése.
Bébiételek készítése során tartsuk be a készítési ajánlást, kizárólag annyi ideig melegítsük, ameddig szükséges, ugyanis a vitaminok egy része hőérzékeny! Kerüljük a túlfőzést! Az alapanyagok vitamintartalma jobban megőrizhető, ha például párolással készítjük el az ételt.
Mindig tájékozódjunk az étrend-kiegészítőkkel kapcsolatban, és kérjünk tanácsot az orvosunktól, védőnőnktől!
Kiegyensúlyozott, változatos étrend
Betegségek, és vitaminhiány esetén a javasolt étrend-kiegészítőket mindig szakemberrel egyeztetve alkalmazzuk, és csupán az előírt ideig! A gyermekek esetében is bajt okozhat a vitaminhiány, azonban a túladagolásuk is!
Az egészséges ételekre nevelés a szülő dolga, melyet már kiskorban fontos megalapozni. Mindig a baba korának megfelelő tápanyag- és vitaminszükségletet biztosítsuk. Alaposan nézzük meg a csomagolásokon megjelenített információkat, melyek az összetételről, tápanyagtartalomról adnak tájékoztatást.
Válasszunk vegyszermentes ökológiai gazdaságból származó bio bébiételeket, babaélelmiszereket csemeténk számára!