Alapvető különbségek az eljegyzési gyűrű, a jegygyűrű és a karikagyűrű között

Lehet, hogy nem mondok újdonságot, de a fenti három fogalom közül mindegyik különböző ékszert takar.

Alapvetően mindhárom ugyanarra szolgál valamilyen szinten, de mégis mások a jellemzői. Ismerjük meg őket egy kicsit részletesebben!

Eljegyzési gyűrű

Ez az ékszer az, amivel a reménybeli vőlegény megkéri kedvese kezét. Általában elmondható hogy egy egy- vagy többköves gyűrűről van szó. Ennek a kiválasztása többnyire magányos feladat, azaz teljes mértékben a vőlegényre hárul. Ennek a nehézségét az adja, hogy ki kell találni a leendő menyasszony ízlését, és emellett még a méretnek is megfelelőnek kell lennie.

Szerencsére ma már nem csak a gyémánt a divat kövek terén, így nyugodt szívvel választhat bárki akár színes drágakövet is az eljegyzési gyűrűbe.

Az egyik fő szempont, hogy illeszkedjen a menyasszony stílusához. Tehát jó, ha tudod, hogy milyen habitusú és milyen ruhákat hord a hétköznapokban, hiszen az eljegyzési gyűrűt minden nap viselni fogja. Az is lényeges, hogy ne akadályozza a munkájában vagy a mindennapi tevékenységében. A megfelelő méret megállapításához az a legjobb, ha elcsensz egy, a gyűrűsujján viselt gyűrűt, vagy pedig valamilyen úton-módon leméred az ujját.

Jegygyűrű és karikagyűrű

A jegygyűrű nem keverendő össze a karikagyűrűvel de az eljegyzési gyűrűvel sem. Ez a tökéletes ötvözet, hiszen eljegyzési gyűrű funkciót tölt be egy karikagyűrű. Ezt a pár általában már együtt választja ki, ami nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az eljegyzés nem lesz meglepetés. Mivel ez egy gyűrűpár, így ebben az esetben a vőlegény is viselni fog eljegyzési gyűrűt a bal kéz gyűrűsujján, akárcsak a menyasszony. Mindenképp javasoljuk, hogy nézz körül a karikagyuru.hu gyűrűkínálatában, ahol szebbnél szebb ékszerek várnak.

Mivel közösen választja ki a pár, így kettejük ízlését tükrözi, és remélhetőleg egy kompromisszumon alapul. Ma már egyáltalán nem kötelező, hogy a karikagyűrű mindkét tagja tökéletesen egyforma legyen, elegendő, ha legfőbb vonalaikban megegyeznek. Ez azért fontos, hogy jelezzék az összetartozást a két ember között. Amíg a gyűrű jegygyűrűként funkcionál, addig a bal kéz gyűrűsujjára kerül, majd az esküvői szertartás során a jobb kéz gyűrűs ujján nyeri el végleges helyét.

Alapanyagát tekintve a legnépszerűbb az arany, de ma már gyakran találkozunk palládium, nemesacél vagy akár platina karikagyűrűkkel ís. Arany esetében a hagyományos sárga mellett egyre gyakrabban látni fehér- vagy épp rozéarany karikagyűrűt, sőt ezek kombinációját is.

Mivel a gyűrű végtelensége a szerelem mélységét jelképezi, így nem véletlen, hogy az ókor óta az összetartozás jelképe. Mivel korábban nem a tartósság volt az elsődleges cél, így készültek bambuszból, papiruszból, majd később kezdtek figyelmet fordítani az időtálló anyagokra, a nemesfémekre.