Bige Lászlónak az nem tetszett, mekkorára becsülték a vagyonát.
A Forbes Magyarország február elején tett közzé a leggazdagabb magyarokat bemutató listáját. Bige László ugyanakkor vitatta a Forbes módszertanát, ezért helyreigazítási pert indított a lap ellen, azt követelve, hogy
az általa helyesnek vélt becslés jelenjen meg a neve mellett.
A Forbes szerint a szerkesztőség felajánlotta, hogy az általuk becsült cégérték mellett megjeleníti az érintett véleményét is, de ezzel a lehetőséggel Bige László nem élt,
A lap eredetileg az Igazságügyi Minisztérium (IM) adatbázisába feltöltött, közhiteles, konszolidált 2019-es cégadatok alapján becsülte Bige vagyonát.
Bigéék azonban azt szerették volna, ha az általuk januárban megküldött 2020-as, még nem közhiteles adatok alapján végzik el számításaikat.
A bíróság viszont most úgy ítélte meg, hogy
a Forbes által közölt lista hiteles tájékoztatást nyújt az olvasók számára, Bige László személyiségi jogainak megsértésére nem alkalmas, ezért nem adott helyt a sajtó-helyreigazításának.
A döntés indoklásában a bíróság kiemelte:
„a sajtószabadság kiterjed arra, hogy a sajtó képviselője megválassza azt a módszert, amely a vizsgálata, összehasonlítása alapját képezi, amennyiben az nem megtévesztő, széles körben elfogadott és valamennyi érintett esetében egyformán alkalmazható”.
Bige László a Forbes listáján a 12. leggazdagabb magyarként szerepelt, 115,5 milliárd forintos becsült vagyonnal.
(Forbes.hu nyomán)