„Nem lehet politikai vezető, aki nem tud válságot kezelni” — mondta a vajdasági politikus, majd lehordta a magyar ellenzéket

Hiába no, a beidegződések.

Az utóbbi egy év rámutatott arra, hogy a 21. században nem lehet politikai vezető, aki válsághelyzetet nem tud megoldani, aki képtelen a közösségét sújtó váratlan helyzetekkel megbirkózni — hangsúlyozta Pásztor István, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke hétfőn Szabadkán az 1848/1849-es forradalom és szabadságharc 173. évfordulója alkalmából szervezett ünnepségen.

A politikus emlékeztetett arra, hogy pontosan egy évvel ezelőtt hirdettek szükségállapotot Szerbiában, és ez az egy év sok felismerést hozott. Pásztor István köszönetet mondott a vajdasági magyaroknak a türelmükért, a kitartásukért, a segítőkészségükért, szabálykövető viselkedésükért, valamint azért, hogy pozitívan viszonyultak a koronavírus elleni védőoltáshoz.

„Kegyelettel őrizzük azok emlékét, akiket elveszítettünk a járványban, osztozunk azok gyászában, akiket veszteség érint”

— tette hozzá.

„Ugyanakkor szeretném azt is elmondani, hogy mi, vajdasági magyarok, szerbiai polgárok büszkék vagyunk arra, ahogyan az ország kormánya és államfője kezelte a járványhelyzetet.

Életet, politikát, együttműködést csak bizalomra lehet építeni. Kétségtelen, hogy az elmúlt év a bizalom legkeservesebb próbája volt úgy a magánéletben, a családok számára, mint a politikusoknak”

— húzta alá a VMSZ elnöke.

Pásztor István köszönetet mondott azért is, hogy a járványhelyzet ellenére a tavalyi választásokon a vajdasági magyarok olyan mértékben erősítették meg

„a magyar közösség jelenlétét szülőföldjén a politikai érdekképviselet által is, vagyis a VMSZ által, amire a rendszerváltás óta nem volt példa”.

A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy a magyarországi politikai életre ma ismét olyan erős egymásnak feszülések jellemzők, mint számos korábbi időszakban, például a rendszerváltás idején is.

„A szabadság és függetlenség elkötelezettjei újra csatát vívnak. Ezért olyan óriási az egymásnak feszülés, sokan vannak, akikben gyűlöletbe torkollik a szándék — és érintve érezhetjük magunkat, hiszen

címkéznek, beáraznak, lenéznek, lélegeztetőgépet sajnálnak tőlünk, lekiskorúsítanak, kioktatnak, velünk riogatnak, kérdést tesznek fel arról, hány határon túli jutott oltáshoz magyar készletekből”

— emelte ki.

Az ünnepről szólva Pásztor István azt mondta, az 1848/1849-es forradalom a reményt is jelentette, hogy megteremthető a modern Magyarország.

„Ma azt kell jelentenie, hogy a modern Magyarország független és erős, a régióban velük együtt élők irányában tiszteletteljes és együttműködő. Nem cipeli magával az egykori nagy ország, kis nemzet átkát, mert nem kell bizonyítania, hogy a történelme nem esti mese, hanem vérből és valóságból kevert szavak”

— magyarázta.

(MTI)

(kiemelt kép: vajdasag.ma)

Valódi Hírek