Illés Boglárka hivatalosan sem mondhatja meg, hogyan írjon tudósítást egy sajtótermék.
A Fővárosi Ítélőtábla másodfokú jogerős ítélete szerint nem bizonyosodott be, hogy az Azonnali munkatársai valótlanul számoltak volna be a tavaly júniusi, nyilvános szabadkai fórumról – írja a Media1.
Az internetes portál ellen Illés Boglárka, a Fidelitas elnöke – aki a Vajdasági Magyar Szövetségnek (VMSZ) kampányolva vett részt az eseményen – indított sajtó-helyreigazítási pert, mondván a tudósításban olyan jelzőket adtak a szájába, amelyeket ő nem állított.
A bíróság elsőfokon még Illésnek adott igazat, másodfokon viszont jogerősen elvesztette a pert.
A Fidelitas elnök azért perelte be az Azonnalit, mert azt írták:
- Illés a rendezvényről azért késett, mert alaposan meg akarta nézni a magyar állami pénzekkel kitömött topolyai labdarúgóakadémiát.
- előadásában Illés megemlítette a Számok – a baloldali hírek ellenszere nevű fideszes Facebook-oldalt, és hogy az hasznos adatokat tesz közzé a baloldal ellen
- illetve, hogy a sajtótámadásokat tűrni kell, így többek között több fidelitasos, például Szijjártó Péter külügyminiszter is kiválóan tűri
Illés szerint a lap az ő szájába adta, hogy a topolyai labdarúgóakadémia magyar állami pénzekkel lenne kitömve, illetve, hogy a Számok – a baloldali hírek ellenszere fideszes lenne. Szijjártóval kapcsolatban pedig Illés azt állította, nem igaz, hogy ő a sajtótámadásokkal összefüggésben emlegette volna a külügyminisztert.
Schiffer András, az Azonnali ügyvédjének érvelése szerint az átlagolvasó pontosan tudja, hogy nem a Fidesz ifjúsági tagozatának elnöke állít olyant egy fociakadémáiról, hogy az állami pénzekkel kitömött, illetve a Számok – a baloldali hírek ellenszere nevű Facebook-oldalról sem azt, hogy az fideszes.
Az Illést képviselő ügyvéd szerint viszont az írásban összemosódott az, hogy mit mondott a Fidelitas-elnök, és mit az újságíró. Schiffer viszont azzal érvelt, egy cikkben nem csak idézőjelekkel lehet jelölni, hogy pontosan ki mit állított.
A másodfokú bíróság végül az Azonnali érvelésével értett egyet, és jogerős ítéletében kimondta, hogy
tudósításukat „sajátos stílusban” írták meg, ami az újságíró „szubjektív benyomásait” is tartalmazza
Az Azonnali ügyvédje szerint a jogerős ítélet egyértelmű tanulsága az, hogy a sajtó-helyreigazítás nem arra való, hogy a politikusok bírósági úton kényszerítsék ki, hogy számukra kedvezőbb kicsengésű cikkek szülessenek, ez ugyanis a sajtószabadsággal ellentétes is lenne.