Vandálok rongálták meg Szigetmonostoron a holokauszt helyi áldozatainak emlékére állított emlékművet.
„Nemzeti ünnepünkön, március 15.-én este 8.05-kor, eddig ismeretlen tettesek
kalapáccsal és vésővel összetörték az 1944-ben Szigetmonostorról elhurcolt és elpusztított Kellner Istvánné,
valamint a Holokauszt összes áldozatának tiszteletére a Kossuth téren felállított emléktáblát”
– tájékoztatott róla a honlapján a Pest megyei Szigetmonostor önkormányzata vasárnap.
A település polgármestere, Molnár Zsolt feljelentést tett a rendőrségen. Tanúk beszámolói alapján egyelőre annyit lehet tudni, hogy
két fekete ruhás személyt láttak a környéken,
őket gyanúsítják a bűncselekménnyel.
A polgármester arra kért mindenkit, hogy akinek van bármilyen információja az elkövetőktől, az haladéktalanul jelentkezzen nála, illetve a rendőrségnél!
„A vandalizmusnak áldozatul esett emléktáblát az önkormányzat állította fel még 2024 júniusában Kellner Istvánné emlékére, aki a Kossuth tér egyik házában élt, míg el nem hurcolták 1944 júniusában előbb az óbudai gettóba, majd onnan Auschwitzba”
– zárta közleményét Szigetmonostor önkormányzata.
(Kiemelt képünk illusztráció)