A debreceni CATL tulajdonosa friss információval sokkolta a világot.
Együttműködési megállapodást kötött a kínai CATL akkumulátoripari vállalat és a Masdar, az Egyesült Arab Emírségek állami tulajdonban lévő megújulóenergiaipari-vállalata. A projekt keretében több mint 6 milliárd dollár értékben építenek naperőművet és
akkumulátoros energiatárolót kombináló rendszert Abu Dhabiban
– közölte a CATL az MTI-vel szerdán.
A CATL akkumulátoros energiatároló építéséről döntött – Abu Dhabiban
A beruházás során 5,2 gigawatt (GW) napenergia- és 19 gigawattóra (GWh) energiatároló-kapacitást építenek ki. Így nemcsak a világ legnagyobb ilyen jellegű rendszere készül el, hanem
az energiatároló kapacitása önmagában is rekorder lesz
2027-es üzembe helyezése után – jelezte a CATL.
A rendszer a tervek szerint a nap 24 órájában, a hét minden napján 1 GW alapterhelési villamos energiát lesz képes biztosítani.
Milyen technológiát alkalmaz a CATL a gigantikus akkumulátoros energiatároló építéséhez?
A CATL a beruházás megvalósításához a TENER technológiáját alkalmazza majd, amelynek tervezésekor a vállalat, korábbi termékfejlesztéseit alapul véve javított az energiatároló rendszer védelmi szintjén és energiaelosztásán. A TENER így képes alkalmazkodni a különböző topográfiai jellemzőkhöz, éghajlati viszonyokhoz és energiatárolási szükségletekhez. Ezzel kompakt megoldást nyújt a hektikusan ingadozó villamosenergia-igényekre – ismertette a nagyvállalat.
A CATL Debrecenben építi második európai gyártóegységét. Tavaly novemberi bejelentésük szerint az idén megkezdődik az akkumulátorcellák gyártása az üzemben.