Vagyis a jövőben csak tőle lehet diplomája annak, aki színész szeretne lenni.
Bár sem az intézmény, sem Vidnyánszky Attila nem tájékoztatta róla a nyilvánosságot, közérdekű adatigénylés során kiderült, hogy a Nemzeti Színház főigazgatója, aki a napokban a Színház- és Filmművészeti Egyetemet (SZFE) fenntartó alapítvány kuratóriumának elnöke lett, pozícióban marad Kaposvári Egyetemen is.
Ismeretes, hogy Magyarországon a másfél évszázados múltra visszatekintő Színház- és Filmművészeti Egyetem mellett 2003 óta létezik egy másik egyetemi szintű színészképzés is. Kaposvárra nem sokkal a kormányváltás után, 2011-ben érkezett meg Vidnyánszky Attila, akinek addig nem volt köze az egyetemhez, mégis címzetes egyetemi tanári címet kapott.
De tudományos fokozat nélkül nem lehetett tanszékvezető, ezért a tanszékből intézetet csináltak, így annak vezetésére már pályázhatott. Meg is nyerte.
A tanszékre csak kinevezése után látogatott el. Tisztogatásba kezdett: kirúgták Csáki Judit korábbi tanszékvezetőt és több meghatározó tanárt, majd Vidnyánszky új embereket hívott: többek között a fideszes Eperjes Károlyt, az utóbbi években szélsőjobboldali nézeteiről ismert Takaró Mihályt és Fábry Kornél atyát.
A lassan megszámlálhatatlan pozíciót begyűjtő rendező később átadta a tanszékvezetést, és miután egy törvénymódosításnak köszönhetően doktori cím nélkül is megkapta az egyetemi tanári kinevezést, már művészeti rektorhelyettesként felügyelte a területet.
Július végén a kormány bejelentette, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetem fölé kreált alapítványnak Vidnyánszky Attila lesz a vezetője, az ötfős kuratóriumban pedig két olajipari szakember mellett egyik beosztottja, Rátóti Zoltán is helyet kapott.
A hallgatói önkormányzat nem fogadja el ezt a kuratóriumot, amelybe az egyetem egyetlen képviselője vagy jelöltje sem került be. Két nagy nevű oktató pedig azonnal felmondott.
A két, immár Vidnyánszky alá tartozó egyetemi színészképzés mellett Magyarországon csak tanodák és OKJ-s tanfolyamok vannak.
A harmadik Vidnyánszky-féle képzés Beregszászon indulhat el, legalább is a Kaposvári Egyetem és a Nemzeti Színház 2018-ban megállapodást írt alá a kárpátaljai főiskolával annak beindításáról.
Így, akinek nincs diplomája Vidnyászkytól, az nem csak a magas szintű oktatásról kényszerül lemondani, de a törvény szerint színészként kevesebbet is keres.