Farkas Dezső, a Tisza szigetek egykori koordinátora megalapította új pártját.
Megalakította saját pártját Farkas Dezső, aki viharos körülmények között távozott a Tisza Pártból, ahol korábban az úgynevezett Tisza szigetek koordinátoraként dolgozott.
Kapcsolódó: Botrány a Tiszában: Kulcsembere hagyta ott Magyar Pétert
Farkas Dezső szerint a Fidesz és a Tisza olyan, mint két veszekedő szülő
Az új formáció neve: IRÁNY – a Jövő Pártja, melyet szombat este jelentett be hivatalosan, miután megérkezett a bírósági nyilvántartásba vételről szóló végzés. Farkas a párt alapítását bejelentő videójában hangsúlyozta: nem valami ellen, hanem valamiért – a jövőért – kívánnak dolgozni. Mint mondta, céljuk, hogy azok hangját erősítsék fel, akik konkrét jövőépítésben látják Magyarország sikerének zálogát.
A videóban Farkas megosztott egy személyes történetet is. Egy játszótéren, ahol kislányával volt, egy kisfiú arra a kérdésére, hogy mit tenne miniszterelnökként, azt válaszolta: azt szeretné, ha a szülei nem veszekednének, hanem vele játszanának. Farkas ebben a mondatban ismerte fel a jelenlegi politikai megosztottság lényegét: a két szülő a két nagy pártot jelképezi, míg az IRÁNY a gyermeket, azaz a jövőt akarja képviselni.
A technológiai fejlődésre nyitott pártot ígér Farkas
A párt jövőképét három alappillérre építi: jövőbe tekintő pozitív nemzettudatra, szervezettségre és tisztességre, valamint a magyar tehetség kibontakozásának támogatására. Farkas szerint a nemzettudatot ki kell szabadítani a pártok szorításából, hiszen „a haza nem eladó és nem kisajátítható”.
Úgy véli, hogy új, közös célokra van szükség, amelyek túlmutatnak a múlt sérelmein és a szekértáborokon. Emellett az IRÁNY egy átlátható, tiszta jogállam mellett kötelezi el magát, amelyben szervezett oktatás, egészségügy és környezetvédelem segíti a társadalom fejlődését.
A párt programjában hangsúlyos helyet kap a technológiai és erkölcsi jövőépítés is. Ez három területet foglal magában:
- az államnak a haladás motorjává kell válnia;
- szükség van etikai alapelvek törvénybe foglalására a mesterséges intelligencia és kvantumtechnológia korszakában;
- valamint külön figyelmet kell fordítani a lelki egészségre, hogy a digitális világ kihívásaira a fiatalok és felnőttek is felkészülhessenek.
A bejelentést záró üzenetként Farkas így fogalmazott:
„a haza nem oldal, nem tábor. A haza otthon. A mi otthonunk, amit utódainknak büszkén, emelt fővel fogunk átadni.”
Farkas Dezső videóját itt lehet megtekinteni:
(Farkas Dezső/Facebook)
Kapcsolódó: