Meghalt Gajdos József

Gajdos József 63 éves volt.

63 éves korában meghalt Gajdos József musicalszínész, néptáncos, koreográfus, rendező – osztotta meg a szomorú hírt hétfőn Maximilian Kristóf a közösségi oldalán.

Maximilan Kristóf Facebook-bejegyzését teljes terjedelmében közöljük:

„Elhunyt Gajdos József kollégánk, barátunk, hosszú, nemesi szivvel viselt betegséggel, aki a MaxLine nélkülözhetetlen tagja és munkatársa, valamint élő művészeti lexikonja volt. Legjobb barátja és kollégája – Kriszt László rendezőnk szavaival búcsúzunk tőle. Nyugodj békében.

Nekrológ!

Elhunyt Gajdos József, musical színész, – aranysarkantyús – néptáncos, koreográfus, rendező. Nehéz szavakba foglalni, egy korosztályos kolléga elvesztését, de ahogy az »Utolsó szamuráj« című filmben mondja a császár: »Ne azt mond, hogyan halt, azt meséld el, hogyan élt!« és innen kezdve talán könnyebb lesz a dolgom.

Gajdos József 1986-ban fejezte be tanulmányait a Színház és Filmművészeti Főiskola operett-musical szakon, Kazán István osztályában. Józsit még a híres Jeszenszky Endre balettiskolában ismertem meg, aztán együtt dolgoztunk a Béke Orfeum revüműsorában, később ismét együtt szerepeltünk a Fővárosi Operettszínház: »Ének az esőben« musicalben.

Nevéhez fűződik a »Madách Tánckar« megalapítása, az Elisabeth című musical nagyszerű koreográfiája, több West Side Story és Evita musical rendezése és koreográfiája. Szakmai munkássága még jóval hosszabb, de a fentiek is, jól illusztrálják sokrétűségét, kreativitását.

Jó kolléga volt, aki mindig inspirálta a körülötte lévőket. Élete, mint az – 1960-as években született – korosztályokra oly jellemző, hullámzó volt, hol fent, hol lent. Rendkívül magabiztos, határozott ember volt, aki – mint később elmondta – nem volt mentes a hibáktól sem, sokszor égette kétvégről élete gyertyáját.

Sokan szerették, talán, ugyanannyian nem. Gyermekeiért rajongott, minden vágya az volt, hogy lássa őket felnőni.

Izzó temperamentuma, hihetetlen energiája és dinamizmusa, utolérhetetlen volt. Életének nehéz szakaszait méltósággal viselte, akárcsak az utolsó, betegséggel teli részét.

Jóskám! Búcsúznak tőled rokonaid, családtagjaid, kollégáid, ismerőseid, s azon kevés barátod, akik a nehéz időszakban is veled voltak! Isten veled! 2025. május. 04..

Kriszt László rendező-koreográfus”

Az eredeti bejegyzést itt lehet megtekinteni:

(Maximilian Kristóf/Facebook)